• Prodej výrobků spotřební elektroniky, domácích elektrospotřebičů, originálních dálkových ovladačů, náhradních dílů a příslušenství
  • Servisní zastoupení a celostátní servisní síť Grundig, Yamaha, Hitachi, Telefunken a ECG
  • Analýzy závad, hromadné úpravy a upgrade firmware pro výrobce a importéry
  • Technická školení pracovníků servisních a prodejních organizací
  • Specializovaný servis spotřební elektroniky a domácích elektrospotřebičů Grundig, Yamaha, Hitachi, Telefunken, ECG a GSS
  • Překlady návodů k obsluze, textů OSD, servisní dokumentace a technických informací
  • Servis a prodej skupinových přijímačů GSS Grundig Systems
  • Funkční a provozní testy výrobků před jejich uvedením na trh, lokalizace firmware
  • Opravy profesionální zvukové a studiové techniky, hudebních aparatur a elektronických hudebních nástrojů

FAQ: DVB přijímače (set-top boxy)

Kam se mohu obrátit, když můj satelitní přijímač nelze ovládat a na obrazovce se zobrazuje pouze symbol klíče?

U přijímače je aktivován elektronický zámek (dětská pojistka). Popis odblokování je uveden v návodu k obsluze. Pokud návod nemáte nebo si nevíte rady, obraťte se na autorizovaný servis, který vám přijímač odblokuje. Tento úkon není považován za záruční opravu, jedná se o placenou službu.

V návodu k set-top boxu s funkcí PVR jsem nikde nenašel informaci o tom, jakou minimální rychlost čtení a zápisu by měl mít USB disk pro pořizování záznamu. Můžete mi prosím poradit?

Rychlost zápisu USB paměti nemůže být menší než je datový tok nahrávaného streamu. Tento datový tok může u jednoho SD DVB-T programu v MPEG2 dosahovat až 8300 kbit/s (= 1.04 kByte/s). Při současném nahrávání dvou programů u přijímačů se dvěma tunery se datové toky přibližně sčítají. Údaje o rychlosti čtení a zápisu udávané výrobci pamětí bývají měřeny mlhavou metodikou za účelem dosažení co nejlepších výsledků a proto je nelze k výběru obvykle použít. Pro vzájemné porovnání různých pamětí doporučujeme použít některý z volně dostupných programů, jako například CrystalDiskMark nebo UsbFlashSpeed.

Mám DVB-T přijímač s funkcí PVR. Jak dlouhý záznam se vejde na 8 GB paměť FLASH?

Průměrný datový tok transportního streamu jednoho DVB-T programu v MPEG2 SD je přibližně 4 000 kbit/s (= 0.5 MByte/s), u MPEG4 HD je to 14 000 kbit/s (= 1.75 MByte/s). Za jednu hodinu je u SD programu přeneseno 1 800 MB dat (= 0.5*60*60). Do paměti s kapacitou 8 GB lze tedy nahrát přibližně 4 hodiny vysílání v kvalitě SD nebo 1 hodinu a 20 minut v kvalitě HD.
U nejčastěji používaného souborového systému FAT32 je maximální velikost jednoho souboru omezena na 4 GB. Delší nahrávky než přibližně 2 hodiny u SD nebo 40 minut u HD přijímače obvykle automaticky rozdělí do více souborů.