• Opravy profesionální zvukové a studiové techniky, hudebních aparatur a elektronických hudebních nástrojů
  • Analýzy závad, hromadné úpravy a upgrade firmware pro výrobce a importéry
  • Servis a prodej skupinových přijímačů GSS Grundig Systems
  • Překlady návodů k obsluze, textů OSD, servisní dokumentace a technických informací
  • Specializovaný servis spotřební elektroniky a domácích elektrospotřebičů Grundig, Yamaha, Hitachi, Telefunken, ECG a GSS
  • Technická školení pracovníků servisních a prodejních organizací
  • Servisní zastoupení a celostátní servisní síť Grundig, Yamaha, Hitachi, Telefunken a ECG
  • Prodej výrobků spotřební elektroniky, domácích elektrospotřebičů, originálních dálkových ovladačů, náhradních dílů a příslušenství
  • Funkční a provozní testy výrobků před jejich uvedením na trh, lokalizace firmware

Jaký ovladač k jakému výrobku?

Hledáte-li označení, obrázek, cenu nebo objednací číslo originálního dálkového ovladače k výrobkům, na které zajišťujeme servis, zcela jistě jej najdete v našich přehledech. Tabulky obsahují více než 2000 televizorů, videorekordérů, DVB přijímačů, kamer, DVD přehrávačů a dalších přístrojů, které se vyráběly v posledních 25 letech. Většinu ovladačů máme na skladě a můžete je zakoupit v našem servisu nebo objednat na dobírku přímo z přehledů na těchto stránkách. Seznamy jsou rozděleny podle značek. Pokud nemůžete správný ovladač najít nebo si nejste jisti, napište nebo zavolejte, rádi vám pomůžeme.

Univerzální dálkové ovladače

Každý odborník potvrdí, že až na výjimky neexistuje žádný programovatelný nebo univerzální dálkový ovladač, který by dokázal plně nahradit původní originální ovladač dodaný s výrobkem. Navíc ani cena univerzálních ovladačů nebývá výrazně nižší. Přesto si řada zákazníků kupuje nejprve nějakou „zaručenou” univerzální náhradu, aby si poté, co zjistí, že s ní lze přístroj nanejvýš zapnout, vypnout a regulovat zvuk, koupili ovladač originální. Pokud nechcete být průkopníky slepých uliček, univerzálním ovladačům se vyhněte. Ušetříte čas strávený hledáním neexistujících kódů a kombinací a hlavně peníze za zbytečný nákup.

Levné kopie a plagiáty

Zejména na Internetu najdete různé atrapy, napodobeniny nebo plagiáty originálních dálkových ovladačů, které bývají označovány jako „repliky”, „plnocenné náhrady”, „originální náhradní ovladače jiného vzhledu” nebo tzv. „ovladače 1:1”. Některé kopie vypadají opravdu na první pohled podobně jako originály (často včetně loga - ochranné známky výrobce) a bývají proto za originály záměrně vydávány nebo se pod obrázkem originálu skrývá zmíněný „náhradní ovladač jiného vzhledu”. Jedná se o ukázkový příklad klamavé obchodní praktiky ve smyslu Zákona o ochraně spotřebitele. Mylnými údaji a zejména nízkou cenou se řada důvěřivých zákazníků nechá zlákat a v dobré víře si takový plagiát koupí. Nenechte se ovlivnit a dopřejte si originál, na který jste zvyklí, rozdíl je patrný na první pohled. Nedávejte své peníze někomu, kdo kvalitu jen předstírá a brání se nejapným argumentem, že většina konzumentů údajně preferuje cenu před funkčností a kvalitou.

Dopřejte si originál, rozdíl je patrný na první pohled


Originální dálkový ovladač Grundig TP160C
TP160C originál

Napodobenina dálkového ovladače Grundig TP160C
TP160C napodobenina

U námi dodávaných originálních ovladačů zaručujeme přesnost a kvalitu mechanického provedení, stálost potisku, vysokou spolehlivost, dlouhou životnost a zejména zdravotní nezávadnost použitých materiálů. Dvouletá záruka je samozřejmostí. Jedná se o stejné ovladače, které jsou v příslušenství nových výrobků, takže odpadá různé programování, experimentování a zadávání kódů. Ovladač je ihned po vložení baterií plně funkční. Jiné než originální ovladače nevedeme, nechceme mít nespokojené zákazníky a problémy s reklamacemi.
Dálkové ovladače nakupujeme přímo od výrobců finálních přístrojů. V boji proti padělkům a klamání spotřebitele jsme připraveni vás plně podpořit. Pokud narazíte na dálkový ovladač s nižší cenou než máme my, rádi vám pomůžeme zjistit, zda se jedná o originál či plagiát.


Originální dálkový ovladač Grundig TP715
TP715 originál

Napodobenina dálkového ovladače Grundig TP715
TP715 napodobenina
Kontrola dálkového ovladače

Funkci dálkového ovladače snadno přezkoušíte digitálním fotoaparátem nebo zařízením, které je fotoaparátem vybaveno (např. mobilní telefon, kamera, tablet...). K tomuto testu bohužel nelze použít některé výrobky firmy Apple. Ovladač namíříte do objektivu fotoaparátu a stisknete na něm nějaké tlačítko. Na displeji by mělo být vidět, že infračervená vysílací dioda ovladače svítí nebo bliká. Pokud dioda nesvítí vůbec, je ovladač pravděpodobně vadný. S jistotou to lze samozřejmě potvrdit až po diagnostice v servisu.

Ilustrační obrázek dálkového ovladače

U námi dodávaných originálních ovladačů zaručujeme přesnost a kvalitu mechanického provedení, stálost potisku, vysokou spolehlivost, dlouhou životnost a zdravotní nezávadnost použitých materiálů. Dvouletá záruka je samozřejmostí.

Detail infradiody dálkového ovladače

Každý odborník potvrdí, že až na výjimky neexistuje žádný programovatelný nebo univerzální dálkový ovladač, který by dokázal plně nahradit původní originální ovladač dodaný s výrobkem. Navíc ani cena univerzálních ovladačů nebývá výrazně nižší. Ušetřete si čas strávený hledáním neexistujících kódů a kombinací a dopřejte si originál, na který jste zvyklí.